Modlitwa wstawiennicza

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.0.105″ background_layout=”light”]

Modlitwa wstawiennicza to wznoszenie naszych rąk, duszy i serca do Boga, by ogarnął całe życie naszych bliźnich. Wyciągamy swoje dłonie nad nimi w geście, że jesteśmy jedno z nimi w ich cierpieniu, depresji, opuszczeniu i w tym wszystkim, czego nie potrafią nawet sami wypowiedzieć ustami. Prosimy, by dobry Pan uzdrowił historię ich życia, wszystkie zranienia, by wymazał z ich pamięci te wspomnienia, które były dla nich jak raniące ciernie. Wołamy do Jezusa za nimi:„Maranatha – przyjdź Panie Jezu”,  niech nastanie w ich sercach i ciałach Twoje królestwo łaski i pokoju.
Modlitwę wstawienniczą podejmujemy na każdym spotkaniu środowym, a także na comiesięcznych czuwaniach nocnych:
Modlitwa wstawiennicza wg Katechizmu Kościoła Katolickiego 
2634 Wstawiennictwo jest modlitwą prośby, która bardzo przybliża nas do modlitwy Jezusa. To On jest jedynym wstawiającym się u Ojca za wszystkich ludzi, a w szczególności za grzeszników. On jest Tym, który „zbawiać na wieki może całkowicie tych, którzy przez Niego zbliżają się do Boga, bo zawsze żyje, aby się wstawiać za nimi” (Hbr 7, 25). Sam Duch Święty „przyczynia się za nami w błaganiach… przyczynia się za świętymi zgodnie z wolą Bożą” (Rz 8, 26-27).
2635 Wstawianie się za innymi, prośba o coś dla innych, jest – od czasu Abrahama – czymś właściwym dla serca pozostającego w harmonii z miłosierdziem Bożym. W czasie Kościoła wstawiennictwo chrześcijańskie uczestniczy we wstawiennictwie Chrystusa: jest wyrazem komunii świętych. We wstawiennictwie ten, kto się modli, „niech ma na oku nie tylko swoje własne sprawy, ale też i drugich” (Flp 2, 4), do tego stopnia, aby modlił się za tych, którzy wyrządzają mu zło.
2636 Pierwsze wspólnoty chrześcijańskie przeżywały bardzo głęboko tę formę dzielenia się. Paweł Apostoł pozwala im uczestniczyć w ten sposób w swoim posługiwaniu Ewangelii, ale też wstawia się za nimi. Wstawiennictwo chrześcijan nie zna granic: „za wszystkich ludzi, za królów i za wszystkich sprawujących władzę” (1 Tm 2, 1-2), za tych, którzy prześladują, za zbawienie tych, którzy odrzucają Ewangelię.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Back to Top