O nas

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_video _builder_version=”3.0.105″ src=”https://vimeo.com/82092498″ /][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_text _builder_version=”3.0.105″ background_layout=”light”]

„Trwali oni w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwie”
(Dz 2,42)
Czym jest Wspólnota? To grupa uczniów, którzy usłyszeli Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie i pragną trwać we Wspólnocie na wzór Apostołów, by wspólnie być odpowiedzialnym jeden za drugiego. Wspólnota to droga, na której poznaję siebie, swoje wady, kształtuję swoje  sumienie.Wspólnota to dorastanie do postawy Maryi, Tej wytrwałej, wiernej, dźwigającej brzemię krzyża Chrystusa. „Jeden drugiego brzemiona noście i tak wypełniajcie prawo Chrystusowe” (Ga 6,2).
Posiadamy różne zawody, różnimy się wiekiem, pochodzimy z różnych miejscowości, ale to, co nas łączy, to nieustanne wsłuchiwanie się w słowa Maryi: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2,5), by wypełnić w codzienności Słowa Chrystusa: „Napełnijcie stągwie wodą” (J 2,7),pozwalamy Mu przemieniać siebie, by dokonywały się w nas ciągłe nawrócenia.
W „KANIE” odkrywamy, czym jest służba drugiemu człowiekowi i staje się bliższe naszemu sercu to, co wydarzyło się podczas wesela, na które zaproszono Jezusa i Maryję, i Jego uczniów.
Od Matki uczymy się modlitwy prośby. Modlitwy, która przedstawia Panu trudną sytuację, ale nie podpowiada swoich rozwiązań, nie ogranicza Boga swoimi wyobrażeniami, ale pozwala Mu działać, jak On zamierzył. Przyjmuje Jego wolę zawsze z ufnością, wierząc, że jest nią zawsze dobro i szczęście człowieka.
Od sług chcemy nauczyć się wykonywania woli Pana, bez niepotrzebnych pytań i wątpliwości, bez widzenia celowości swoich działań.
Od nowożeńców chcemy przejąć nieustanne zapraszanie Jezusa i Maryi w naszą codzienność, ale też w sytuacje wyjątkowe, ważne i jedyne. Chcemy odkryć cud przemiany wody w wino, rozradować się nim i uwierzyć Panu, jak słudzy i konsekwentnie tak, jak oni, wędrować razem z Jezusem, pozwalając Mu prowadzić się tam, gdzie tylko On będzie chciał.
Realizując słowa św. Pawła: „Biada, gdybym nie głosił Ewangelii” (1 Kor 9,16), ewangelizujemy poprzez modlitewne spotkania środowe i comiesięczne wieczorne czuwania. Podejmujemy także modlitwę wstawienniczą za osoby, które powierzają nam swoje intencje.
W „KANIE” trwa stała formacja duchowa. Spotykamy się jako Wspólnota, by dzielić się Słowem Bożym i świadectwem życia.
Raz w roku prowadzimy, dla chętnych, chcących włączyć się w życie naszej Wspólnoty, rekolekcje pod nazwą: „Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym”.
Co roku wyjeżdżamy na wspólnotowe rekolekcje, by w ciszy usłyszeć głos Boga i odkryć Jego obecność w sobie, w swoim życiu i w drugim człowieku.
Od samego początku powstania opiekę duszpasterską nad Wspólnotą sprawują paulini. Osobami odpowiedzialnymi są o. Tomasz oraz br. Wojciech.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Back to Top